Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Ze Świata Finlandia. Szef MSZ: możemy być zmuszeni rozważyć wejście do NATO bez Szwecji

Finlandia. Szef MSZ: możemy być zmuszeni rozważyć wejście do NATO bez Szwecji

Finlandia. Szef MSZ: możemy być zmuszeni rozważyć wejście do NATO bez Szwecji

Finlandia może być zmuszona, by rozważyć ubieganie się o członkostwo w NATO samodzielnie, bez Szwecji, ponieważ ostatnie napięcia na linii Sztokholm-Ankara hamują proces ratyfikacji rozszerzenie Sojusz przez Turcję – ogłosił we wtorek szef fińskiej dyplomacji Pekka Haavisto.

Wspólne przyjęcie Finlandii i Szwecji do NATO wciąż pozostaje „pierwszą opcją”, ale musimy uważnie ocenić sytuację, czy nie stało się coś, co oznacza, że Sztokholm nie będzie się mógł posunąć w tej sprawie do przodu – powiedział fiński minister w rozmowie z radiem Yle. Dodał, że na razie jest zbyt wcześnie, by zajmować w tej sprawie stanowisko.