Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Ze Świata Kanclerz Niemiec: będziemy bronić każdego metra kwadratowego terytorium Sojuszu

Kanclerz Niemiec: będziemy bronić każdego metra kwadratowego terytorium Sojuszu

Kanclerz Niemiec: będziemy bronić każdego metra kwadratowego terytorium Sojuszu

Prezydent Rosji Władimir Putin nie osiągnął swoich celów w wojnie na Ukrainie, ani jeden z jego planów się nie powiódł – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w środowym oświadczeniu rządu w Bundestagu. Putin fundamentalnie się przeliczył – podkreślił szef niemieckiego rządu.

Rosyjski przywódca wierzył, że jego wojska opanują Ukrainę w ciągu kilku dni; zakładał, że Europa i demokratyczny Zachód są zbyt podzielone, by skutecznie pomóc Ukrainie; wierzył, że może „wysuszyć solidarność Europy, zakręcając nam kurek z gazem” – wyliczał Scholz.