Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Ze Świata Kierunek USA. Rekordowy exodus Kubańczyków

Kierunek USA. Rekordowy exodus Kubańczyków

Kierunek USA. Rekordowy exodus Kubańczyków

Jak podały kubańskie portale opozycyjne, powołując się na oficjalne dane amerykańskie, w ciągu 12 miesięcy – od 1 października ub. roku do 30 września 2022 r., nielegalna emigracja z Kuby do Stanów Zjednoczonych osiągnęła rekordowy poziom. Południową granicę USA przekroczyło lub usiłowało przekroczyć 220 tysięcy obywateli Kuby.

W poniedziałek amerykańskie jednostki ratownicze prowadziły intensywne poszukiwania dziewięciu pasażerów starej kubańskiej łodzi motorowej, którą próbowali oni dotrzeć przez Cieśninę Florydzką do wybrzeży USA i która uległa awarii na wysokości miasta Lake Worth Beach w hrabstwie Palm Beach.

tagi: