Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Z gospodarki Minister Maląg w sprawie waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku

Minister Maląg w sprawie waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku

Minister Maląg w sprawie waloryzacji rent i emerytur w 2023 roku

Przyszłoroczna podwyżka świadczeń emerytalno-rentowych nie jest groszową waloryzacją, jak to się działo za naszych poprzedników. Jej budżet na rok 2023 to 42 mld zł – powiedziała w czwartek w Studiu PAP szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Maląg zaznaczyła, że przyjęty w tym tygodniu przez rząd projekt nowelizacji ustawy przewiduje wzrost świadczeń emerytalno-rentowych o 13,8 proc. Zależy on od średniorocznej inflacji w poprzednim roku. „Dlatego ostateczny wskaźnik waloryzacji poznamy w połowie lutego, kiedy Główny Urząd Statystyczny obliczy już inflację za rok 2022” – powiedziała.