Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Ze Świata Ministrowie obrony i spraw zagranicznych Ukrainy apelują o przekazanie czołgów Leopard 2

Ministrowie obrony i spraw zagranicznych Ukrainy apelują o przekazanie czołgów Leopard 2

Ministrowie obrony i spraw zagranicznych Ukrainy apelują o przekazanie czołgów Leopard 2

O przekazanie Ukrainie czołgów Leopard 2 i włączenie się do międzynarodowej koalicji zwrócili się w apelu do państw zachodnich ministrowie obrony Ołeksij Reznikow i spraw zagranicznych Dmytro Kułeba – informuje agencja Interfax-Ukraina.

Rosja, pomimo porażek na froncie, posiada w dalszym ciągu przewagę liczebną w ludziach i sprzęcie, a jej wojska kontynuują ataki na wschodzie Ukrainy. „Kreml jest zdeterminowany, by dalej eskalować działania wojenne. Perspektywy próby zemsty za niepowodzenia w wojnie z Ukrainą, w tym groźba nowej ofensywy na pełną skalę, są bardzo realne” – zaznaczyli ministrowie dwóch resortów.