Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Ze Świata USA. W Houston odnotowano pierwszy zgon osoby zakażonej Omikronem

USA. W Houston odnotowano pierwszy zgon osoby zakażonej Omikronem

USA. W Houston odnotowano pierwszy zgon osoby zakażonej Omikronem

W Houston w Teksasie zmarła pierwsza w USA osoba, u której potwierdzono zakażenie wariantem Omikron – podały miejscowe władze. Ofiarą był 50-letni mężczyzna. Tymczasem CDC podały, że zakażenia Omikronem stanowią już ponad 70 proc. wszystkich przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych.

O śmierci mężczyzny poinformowała sędzia hrabstwa Harris Lina Hidalgo. Jak podaje „Houston Chronicle”, stało się to tuż po tym, jak na terenie hrabstwa podwyższono poziom zagrożenia na drugi najwyższy. W związku z błyskawicznym rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa, w ciągu tygodnia procent pozytywnych testów wzrósł w Houston ponad dwukrotnie.