Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/websolut/domains/prasowkinawos.pl/public_html/wp-content/themes/newstube/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos//:/home/platne/serwer14082/tmp/:/home/virtuals/prasowkinawos.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer14082/public_html/prasowkinawos/wp-content/plugins/option-tree/includes/ot-functions.php on line 236
Home Ze Świata Węgry zarzucają UE dążenie do ingerowania w ich politykę wewnętrzną

Węgry zarzucają UE dążenie do ingerowania w ich politykę wewnętrzną

Węgry zarzucają UE dążenie do  ingerowania w ich politykę wewnętrzną

Unia Europejska chce prawa do ingerowania w węgierską politykę wewnętrzną – oświadczył minister kierujący kancelarią premiera Węgier Gergely Gulyas w wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika „Magyar Nemzet”, odnosząc się do sporów na temat praworządności.

„Bruksela chce teraz generalnego prawa do ingerencji w politykę państw członkowskich, które jej się nie podobają. To nie jest kwestia praworządności, tego, czy Węgrzy mogą swobodnie decydować, z kim chcą żyć, tylko tego, czy kraj jest kierowany z Budapesztu czy też z Brukseli” – oznajmił.